Kogumikalbum "Groove of ESSR" keskendub Eesti NSV rütmimuusikale

Plaadifirma Funk Embassy Records andis välja kogumikalbumi "Groove of ESSR: Funk, Disco, Jazz from Soviet Estonia", kuhu on koondatud 1970. ja 1980. aastatel Eesti NSV's salvestatud rütmimuusika.

Plaadifirma Funk Embassy Records esindajad kinnitavad, et nende esimene kogumikalbum ei pretendeeri täielikule ülevaatele 1970. ja 1980. aastate jazz, funk, soul ja disko loomingust. "Inspireeritud ülemaailmsest funk-vaimu taastulemisest võetakse pigem eesmärgiks lennutada koostajate nägemuses tähelepanu väärivad palad laia maailma lendu," selgitavad nad plaadi saatetekstis.

"Välismaalasele mõjugu see eksootiliselt eestipärane kraam põnevalt, kodupublikule võiks siin ehk leiduda aegumatu klassika kõrval mõned üllatused 1970. aastate muusikast, millest valdav osa on salvestatud öösiti Eesti Raadio stuudiotes," kinnitasid esindajad.

Funk Embassy Records on varem avaldanud Doktor Normali albumi "World of Ham" ja Lexsoul Dancemachine'i plaadid "Deus Lex Machina" ning "Sunny Holiday In Lexico".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: