Nõukogude Eesti punk jõudis Pariisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti suursaatkond Pariisis avas neljapäeval Arno Saare fotodest koosneva näituse "Iseleiutatud inimesed. Pungi nägu Nõukogude Eestis." Tegu on valikuga suuremast fotonäitusest, mis oli väljas 2017. aastal Juhan Kuusi dokfoto keskuses ning on nüüd uues vormis toodud Pariisi.

Pariisis avatud näitus keskendub punkarite üksik- ja grupiportreedele, et anda publikule võimalus vaadata tolleaegsetele mässajatele ja vabadele hingedele n-ö silma. Näitusel on üleval 31 mustvalget teost, millelt vaatavad vastu mitmed pungilegendid, nende hulgas Villu, Munk, Trubetsky, Merca, Kojamees, Kont jt.

Näituse ühe kuraatori Toomas Järveti sõnul on märgiline, et punkarid on jõudnud Eesti riigi diplomaatilise esinduse seintele, sest Nõukogude Eesti punkareid saadab palju ka vabadusvõitlejate aura ning seeläbi sobivad punkarid hästi iseseisva Eesti välisesindusse, et rääkida ühte paraleellugu taasiseseisvuse saavutamisest.

Näituse jaoks on tõlgitud prantsuse keelde ka Eesti pungiajaloo lühike ülevaatetekst, mille on koostanud sotsioloog Pirjo Turk, kes on uurinud pungi subkultuuri lähemalt ja kirjutanud sellest eraldi peatüki raamatus "Subkultuurid: Elustiilide uurimused".

Näitus jääb Pariisis Eesti saatkonnas avatuks kuni 2020 aasta augustini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: