Galerii: Postimehe kultuurivedur 2019 on kirjastus Ilmamaa

{{1581423420000 | amCalendar}}

Postimehe kultuuritoimetus andis 11. veebruaril üle traditsioonilise aastaauhinna Kultuurivedur, mille pälvis kirjastus Ilmamaa aastataid kestnud töö eest nii kohaliku kui ka välismaise kirjanduse, memuaristika ja mõttevara vahendamisel.

Ilmamaa on 1993. aastalt alustanud kirjastus, mille kõige olulisemaks väljaandeks on "Eesti mõtteloo" sari, mis koosneb Eesti mõtlejate tekstikogumikest. Samuti on Ilmamaa kirjastus andnud välja üle 150 teose "Avatud Eesti raamatu" sarjas. Kirjastust juhivad Hando Runnel ja Mart Jagomägi.

"Kultuur ja kirjastaminegi on samasugune vedur, vähemalt veduri analoog – veab kuldaväärt koormaid, aga vajab kütet," nentis Ilmamaa asutaja ning kauaaegne juht Hando Runnel ja lisas, et Ilmamaad asutades oli eesmärk 1940. aastal lõpetatud vaimuelu ja kirjastustegevuse taaselustamine Tartus, mis nõukogude ajal oli olnud ju pooleldi inimõigusteta, vaimuvabaduseta, suletud sõjaväelinn.

Varem on Kultuuriveduri aastaauhinnaga pärjatud festival Augustibluus (2018), Enn Kunila (2017), Loomingu Raamatukogu (2016), Olga Temnikova (2015), Raul Saaremets (2014) jpt. Auhinda antakse välja alates 2005. aastast, tiitliga kaasneb käsitööna valminud vedur, mille on meisterdanud puusepp Boris Puusepp.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: