Postimehe kultuurivedur 2018 on Augustibluus

Reedel andis Postimehe kultuuritoimetus üle traditsioonilise aastaauhinna Kultuurivedur. Kultuurivedur 2018 laureaat on Augustibluus.

"Augustibluus on aastaid populariseerinud ja pildil hoidnud väärikate traditsioonidega ning õhtumaade pop- ja rokk-kultuuri arengus võtmelise tähtsusega bluusižanri. Just Augustibluus on tutvustanud bluusižanri rahvusvahelisi tippe Eesti publikule, oluline on ka see, et festival on pakkunud kohalikele bluusimuusikutele võimalust esineda suurel laval suure publiku ees," seisab Postimehe kultuuritoimetuse põhjenduses.

Postimehe kultuuritoimetuse hinnangul väärib Augustibluus Kultuurivedurit oma jonnakuse ja söekuse eest, kõigele vaatamata on nad suutnud korraldada viimase veerand sajandi jooksul järjepidevalt ning kõrget kunstilist taset hoides üleriigilise tähtsusega rahvusvahelist festivali väljaspool Tallinna, elavdades seeläbi Haapsalu üldist kultuurielu.

Augustibluusi korraldamist alustasid 1994. aastal Gülnar Murumägi ja Roman Sultangirejev, alates 2008. aastast on seda üritust vedanud Indrek Ditmann ja Raul Ukareda. "Me idee on teha siin kauges maanurgas bluusifestivali nii bluusisõpradele kui ka neile inimestele, kes ei muidu iga päev bluusi ei kuula; tuua Eesti publikule koju kätte bluusimaailma absoluutseid tippe, pakkuda kohalikele bluusiartistidele võimalust ennast näidata ning kaasata ka neid eesti muusikuid, kes igapäevaselt bluusi ei mängi," ütlevad Ditmann ja Ukareda.

2019. aasta suvel toimub Augustibluus 26. korda. 2.–4. augustini näeb ja kuuleb festivali kümnel laval üle 30 kontserdi. Esinejad tehakse teatavaks 21. märtsil.

Kultuuriveduri saaja valitakse Postimehe kultuuritoimetuses, otsus peab langema ühel häälel.

Augustibluus sai 14. veduri, mille on meisterdanud puusepp Boris Puusepp.

 

Senised laureaadid:

2005 – Ando Kiviberg pärimuskultuuri edendamise eest

2006 – Ülar Mark avaliku arhitektuuridiskussiooni algatamise eest

2007 – Mart Taniel kaameratöö eest filmides "Sügisball", "Nuga" ja "Jan Uuspõld läheb Tartusse"

2008 – Anne Rande laste juhatamise eest raamatute ja kaunite kunstide juurde

2009 – Märt Väljataga ajakirja Vikerkaar toimetamise ja sarja "Avatud Eesti Raamat" kureerimise eest; just tänu sellele sarjale on eesti keeles kättesaadav suur osa filosoofia klassikat, aga ka tänapäeva esindavaid tekste

2010 – Indrek Kasela Sõpruse kino elluäratamise eest

2011 – Juhan Ulfsak panuse eest eesti teatrisse

2012 – saate "Tujurikkuja" meeskonnale kõneka ja professionaalse tegevuse eest ühiskonnaelu kõverpeegeldamisel ja kultuuripildis laiemalt

2013 – Hooandja meeskond ühisrahastusplatvormi idee algatamise ja elluviimise eest

2014 – Muusik, DJ ja Raadio 2 saatejuht ning õhtuse vööndi juhataja Raul Saaremets, keda võib nimetada ka õpetajaks, sest oma tegevusega on ta voolinud eestlaste muusikalist maitset mitu aastakümmet

2015 – Olga Temnikova, galerist ja Eesti kunsti väsimatu saadik

2016 – Loomingu Raamatukogu

2017 – Enn Kunila Eesti kunsti tutvustamise eest

2018 – Augustibluus. Väärikate traditsioonidega ning õhtumaade pop- ja rock-kultuuri arengus võtmelise tähtsusega bluusižanri populariseerimise ja pildis hoidmise eest eesti kultuuris

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: