Galerii: rahvusarhiivi jõudsid KGB tehtud fotod laulva revolutsiooni ajast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvusarhiivi filmiarhiivile anti 20. mail üle 6000 originaalnegatiivi, mille tegi KGB laulva revolutsiooni päevil. Valdavalt on tegu suursündmustega vahemikus 1987–1991. "Pealtnägijal" avanes võimalus nende piltidega tutvuda.

Täpne piltide hulk kollektsioonis on ebaselge. Digitaliseeritud kujul tekkis negatiividest kokku 6500 faili, aga kuna osa kaadreid võib korduda või on praak, on pilte tegelikult mõnevõrra vähem.

Piltidel on näha miitinguid, pikette, demonstratsioone, mälestusüritusi ning kõne- ja äratuskoosolekuid. Isegi matuseid, teistimõtlejate väljasaatmisi, häppeninge ja märgilisi sündmusi Hirvepargis ning Tallinna lauluväljakul.

Piltidele on jäänud pea kõik toonased rahvaliidrid, aga ka tulevased tähed. Näiteks Porkuni lahingu mälestusristide avamisel esineb noor ajaloolane Mart Laar või maiparaadil nõuab tollane autokoondise ökonoomikadirektor, hilisem Hansapanga asutaja Jüri Mõis isemajandavat Eestit.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: