Akadeemiline raamatukogu jätkab piiratud mahus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
TLÜ akadeemiline raamatukogu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peale paarikuulist kinniolemist on jälle lahti Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu, kuid esialgu siiski veel piiratud mahus ja uute sisekorra eeskirjadega.

Lahti on 2. korruse lugemissaalid (välja arvatud kunstiteaduste saal), näha saab Jaan Krossi raamatute eestikeelsete esmatrükkide näitust ja Leedu kirjandusklassiku Donelaitise poeemile "Aastaajad" pühendatud rahvusvahelist köitenäitust. Mõlemaid  väljapanekuid on pikendatud 28. augustini. Raamatukogu saab külastada tööpäeviti kell 11–17. 

Kasutada saab lugemisaali trükiseid, kuid hoidla ja teiste saalide raamatud peab ette tellima. Vähendatud on arvutite ning toolide arvu. Arvuti kasutamine toimub eelregistreerimisega aadressil kojulaenutus@tlulib.ee.  

Arvuti kasutusaeg on 45 minutit ning algab täistunnil, arvuti kasutamisel peab kandma kindaid ja maski. Peale igat kasutajat arvuti desinfitseeritakse.

Raamatute kontaktivabaks laenutuseks tuleb need ette tellida e-kataloogist ESTER ning tellimispunktiks valida laenutuskapp, õpikeskus või kojulaenutus või e-posti kaudu kojulaenutus@tlulib.ee; lugemissaali riiulitel olevaid raamatuid on võimalik laenutada kasutades lugemissaalis olevaid iseteenindusautomaate. Avatud on ka õpiraamatukogu Narva maanteel. 

Raamatuid saab tagastada 24/7 tagastusautomaati ning teadusraamatukogus ja õpikeskuses olevatesse iseteenindusautomaatidesse. Teenindajad ei võta raamatuid käest-kätte vastu. Kõik tagastatud raamatud desinfitseeritakse enne kogusse tagasi panemist. Uudiskirjanduse näitusele füüsiliselt raamatuid välja ei panda, kuid nimestikuga saab tutvuda raamatukogu kodulehel või e-kataloogis ESTER. Uudiskirjanduse raamatutele järjekorda panemise soovi korral saata meile sellekohane kiri kojulaenutus@tlulib.ee.

Baltika kogu ning Väliseesti Kirjanduse Keskuse kohalkasutuse teavikuid saab lugemiseks tellida raamatukogu 2. korruse saali, laenutatavaid raamatuid laenutatakse tavapäraselt. Baltika kogu trükiste kasutamise soovist tuleb teada anda e-posti aadressil baltika@tlulib.ee ja väliseesti raamatu kasutamiseks kojulaenutus@tlulib.ee.

Teadusraamatukogus ja õpikeskuses on lugejatele kasutamiseks desinfitseerimisvahendid, kindad ja maskid. Teeninduslettide ette paigutati kaitseklaasid ning lugemissaalide uksed on pidevalt avatud katsutavate pindade vähendamiseks. Ajalehtede ja ajakirjade lugemisel tuleb kasutada kindaid ja maski. Raamatukoguhoidjad ei võta lugejate käest ID-kaarti ega lugejakaarti ära, kaardi pikendamiseks või muude protseduuride tegemiseks küsitakse lugeja isikukoodi. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: