Voronja galerii seitsmes suvehooaeg avatakse kahe näitusega

{{1592545440000 | amCalendar}}
Vahur Afanasjev
Vahur Afanasjev Autor/allikas: Kiur Kaasik

20. juunil algab Voronja galerii seitsmes suvehooaeg. Paadikuuris saab näha kirjanik Vahur Afanasjevi kureeritud näitust "Kättemaks. Mесть. Revenge." ja saunamajas fotograaf Terje Taltsi näitust "Möirg".

"Kättemaks on loomulik ja levinud nähtus. Järelikult võib see olla vajalik, ehkki ma pole nii tark, et öelda, milleks nimelt. Jätan selle üle mõlgutamise vaataja ülesandeks," rääkis Afanasjev.  

Kuraatori sõnul on kättemaks nagu teekond, mis võib kesta põlvest põlve, külade ja rahvaste vahel, olla poliitiline ja kultuuriline nähtus. Enamasti jääb kättemaks plaaniks või muutub tundmatuseni – näiteks muutub hobiks, mis annab valgust õela naabri halli argipäeva. Vahel pöördub kättemaks ahela käivitaja vastu. Kohutav kättemaks võib kulmineeruda katarsisega või muutuda läbipaistvaks nagu klaas.

Kättemaksu teemat avavad näitusel Liisi Örd, Johanna Mudist, Sten-Ingvar Lainjärv, Toomas Kuusing, Evelin Zolotko, Jevgeni Zolotko, Rait Prääts ja Jüri Arrak. Kunstnikuna teeb näitusel debüüdi ka Vahur Afanasjev ise. Lisaks hõlmab kõiki ruume Rainer Jancise heliinstallatsioon ning näituse valgustas Taavi Toom.

Saunamajas on aga avatud fantaasiafotograafi Terje Taltsi kuuma- ja leilikindel fotonäitus "Möirg". "

Näitus on valminud mõeldes põhjamaiselt mehisele ja looduslähedasele, kaduvale karusele mees-liigile," avas autor näituse tagamaid. "Fotod markeerivad mehelikkust, julgust, naturaalsust ja huumorit ning näitusekoht on valitud toetamaks just sedasama ürgset ja mehist sõnumit," lisas ta.

Näitused "Kättemaks. Mесть. Revenge." ja "Möirg" on avatud kuni 30. augustini, kolmapäevast pühapäevani kell 12–18.

Näitus "Möirg" Autor/allikas: Kiur Kaasik

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: