X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Klassikaraadios toimub esmakordselt kuuldemängude festival

Klassikaraadio kuuldemängude festival
Klassikaraadio kuuldemängude festival

Klassikaraadios toimu 6. kuni 12. juulini esmakordselt kuuldemängude festival, mille raames jõuab kuulajateni eriprogramm viieteistkümnest kuuldemängust.

Eripalgelised kuuldemängud eesti ja välisautoritelt on Klassikaraadio eetris iga päev kell 19. Kavas on Franz Hieseli "Mida arvate teie Irma Preinist?", Martin Alguse "Laviin", Jim Ashilevi "Godzilla", Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses", Grzegorz Walczaki "Kaktus", Eeva Pargi "Varipruut", Piret Jaaksi "Aasta pärast" ja Wolfgang Baueri "Dream Jockey".

Kuuldemängude festivali kava koostas ERR-i arhiivi salvestistest Raadioteatri toimetaja ja teatriekspert Pille-Riin Purje. Tema sõnul usaldab hea kuuldemäng kuulajat, vallandab kujutlusvõime ja käivitab vabade assotsatsioonide voo. "Et sellest osa saada, tuleks võtta aega ja hoolega kuulata või kuulatada, privaatses, tähelepanelikus vaikusetsoonis, mida ei risusta muu müra," soovitas ta.

Läbi nädala saab Klassikaraadios nautida mitmete tuntud näitlejate rollitäitmisi, peaosades on Ita Ever, Tõnu Oja, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld, Gunnar Kilgas, Tõnu Aav, Ain Lutsep, Haide Männamäe, Tanel Saar, Liisa Pulk, Tambet Tuisk, Kaido Veermäe jpt.

Lisaks jõuab esmaspäevast reedeni kell 12.50 ja nädalavahetusel kell 10.50 raadioeetrisse ka lühikuuldemängusari Eesti popmuusika ajaloost. Kuuldepildid laulutekstidest valmisid Raadioteatri 90. sünnipäeva puhul ja tõstavad esile laulusõnu kui olulist osa meie keele ja kultuuri ajaloos. Laulutekste esitavad kuuldemängu vormis Elina Purde ja Jan Uuspõld.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: