X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Arvamusfestivali kultuuriprogramm kulmineerub Vaiko Epliku ja Eliidi kontserdiga

Võnge festival
Võnge festival Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Arvamusfestival toob Paidesse lisaks aruteludele kultuuriprogrammi, mis algab festivali eelõhtul Mari Jürjensi kontserdiga ning kulmineerub Vaiko Epliku ja Eliidi kontserdiga laupäeva õhtul. Vallimäe festivaliklubis hoiab meeleolu Philly Joe's jazz-klubi, kultuurikavas on ka filmid, näitused ja töötoad.

Kui festivali arutelud toimuvad tänavuste piirangute tõttu üksnes Vallimäel, siis kultuurisündmustest on võimalik osa saada Paides laiemalt. "Soovime festivali külastajatele pakkuda võimalust linnaruumis ringi liikuda ning mõtiskleda ühiskonnas oluliste teemade üle ka läbi kunsti," ütles festivali kultuuriprogrammi kuraator, Paide muusika- ja teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson. Tema sõnul saab festivali ajal eri paigus osa nii muusikast, filmi- kui ka kujutavast kunstist. 

Kultuurisündmused saavad alguse festivali eelõhtul, kui Paide keskväljakul astub üles Mari Jürjens. "See on kohalike noorte ellu kutsutud kontsert, millega soovitakse tõmmata tähelepanu festivalist alguse saanud linnaruumieksperimendi Ehe Ruum vajalikkusele kogukonna kokkutoomisel," ütles Peterson. Neljapäeva õhtul toimuval kirikukontserdil "Kohtumine keskteel" musitseerib oma sõpradega Paidest pärit saksofonist Karl Tipp ning Järvamaa juurtega filmitegija Kaidor Kahari filmiga "252 päeva üksindust" saab alguse festivali filmiprogramm. 

Festivali esimesel päeval on võimalus osaleda Paide teatri ja Von Krahli teatri avatud proovis ning Jari Matsi ja Judith Partsi ruuminihke töötubades. Samuti linastub film "Süsteemi error", mis räägib raskustes olevatest noortest, nende kaasamisest ja lastekaitsest. Filmile järgneb vestlusring. Reedesed arutelud võtab oma veerandtunnises päevakajas kokku näitleja Henrik Kalmet. Õhtu lõpetab Vallimäel festivaliklubi Philly Joe's kontsert. 

Laupäev algab Paide Teatri sünnipäeva-brunch'iga ja traditsioonilise orelipooltunniga Paide Püha Risti kirikus. Arvamusfestivali kultuuriprogramm kulmineerub laupäeva õhtul, kui festivaliklubis astub üles Vaiko Eplik ja Eliit ning Philly Joe's "All stars live". Kultuurikavas on ka festivali traditsiooniks saanud rännakud Paide vanalinnas koos Ründo Mültsiga ning Paide rattapoe õhtune rattasõit. 

Festivali alal Vallimäel toimuvatel kultuurisündmustel osalemiseks tuleb lunastada priipääse festivalile. Enamik kultuurisündmusi on tasuta. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: