Kaks Soome kunstnikku avasid Tallinnas ühisnäituse

Laupäeval avati Haus galeriis kahe Soome kunstniku ühisnäitus "Elu on imeline ja värvid on võluvad".

Elvi Rangell ja Elina Laurinen jagavad Helsingi äärelinnas ühist ateljeed. Nii otsustati oma uusi kollektsioone eksponeerida ka Tallinnas koos.

Rangell jõudis kunsti juurde pärast pikka ja edukat ärikarjääri. Esimestel näitustel osales ta alles 15 aastat tagasi. Tallinnas eksponeeritud seeria "Elu on imeline" hoiab rasketest aegadest hoolimata üleval usku ja lootust.

"Mina usun, et kunsti ja üldse kultuuri roll rasketel aegadel kasvab. Inimestel on muud ka vaja kui olla suletud ja kodus. Ja vaadates töid, kus esile tõuseb ilu, on see väga oluline. Ja siis loodad, et maailm jätkab nii nagu enne," rääkis Rangell.

Laurinen on aktiivselt näitustel esinenud alates 2007. aastast. Kunstnik ütleb, et tema jaoks on kõige olulisem värv, toonide puhtus ja nende koosmõju. Nii kannab tema seeria nime "Värvid on võluvad".

Ka Elina kinnitab, et selja taga on rasked kuud, kui maailm oli suletud ja inimesed ärevil, sellest hoolimata tuleb aga leida endas jõudu ja edasi töötada. "Tuleb minna edasi, tegutseda. Mul tuleb isikunäitus Helsingis, sellega on vaja tegeleda, nii et ma maalin pidevalt edasi," rääkis ta.

Kaksiknäitus Haus galeriis on avatud kuni 5. septembrini.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: