Kerri Kotta: Estonia teatri usaldusisiku raport Mäe kohta ei ole ammendav

Foto: KAdri Põlendik

Estonia teatri usaldusisiku raport Aivar Mäe väidetava sobimatu käitumise kohta ei ole ammendav ja jätab palju lahtisi otsi, tõdes Eesti muusika- ja teatriakadeemia muusikateaduse professor ja rahvusooper Estonia nõukogu uus liige Kerri Kotta "Vikerhommikus".

"Ma ei tahaks öelda, et see on ühekülgne, aga see on nende inimeste, kes selle konkreetse raporti koostajaga rääkisid, nägemus või arusaam asjast. See on üsna detailne, aga ma ei ütleks, et see ammendab minu jaoks seda olukorda," tõdes Kotta.

"Kuna ma tulin sellesse paati nii hilja, siis ma ei ole eelnevaga kursis. Ma ei ole kuulnud, mida ütleks selle kohta Aivar Mäe ise. Ses mõttes ei ole see raport ühene. Seda läbi lugedes ei teki tunnet, et siin ei ole midagi arutada ja läheme edasi. Siin on kindlasti palju lahtisi otsi."

Kotta selgitas, et mõistagi ei ole ahistamine midagi sellist, mis käib teatri juurde ja millega peaks paratamatult leppima. Samas ei tohiks tema hinnangul hakata ka mõtlematult n-ö laamendama, vaid olukorraga tuleb tutvuda.

"Nii palju kui ma olen teatrite siseelu näinud, siis on teater väga keeruline institutsioon. Seal saavad kokku loomeinimesed, tehniline personal, turundus –väga erinevad inimesed väga erinevate arusaamade ja väärtustega."

Ta lisas, et seetõttu tekivad inimeste vahel ka pinged, vastuolud ja arusaamatused. "See on paratamatus, aga ei tähenda, et tuleks tolereerida asju, mida võib tõlgendada ahistamise või sellisena."

Töö nõukogus hea vastukaal akadeemiku tööle

Kotta tõdes, et astus nõukogusse tõepoolest pingelisel ja laetud ajal, aga ta ei mõelnud väga pikalt, kui Tõnis Lukas talle selle ettepaneku tegi. Ta loodab, et tulevik on rahulikum ja ta saab keskenduda pikaajalistele visioonidele.

"Estonia on olnud institutsioon, mis on olnud mulle väga oluline juba lapsepõlvest saati ja ka hiljem. Ma olen enam-vähem kursis kõigega, mis nad teevad ja välja toovad. Seetõttu leidsin, et see on koht, kus ma saaksin olla kasulik."

Samas meeldivad talle ka väljakutsed, sest töö nõukogus on hea vastukaal tema põhiliselt akadeemilisele tööle, mis on väga planeeritud, fikseeritud ja suhteliselt rahulik.

"Uurimistöö on pigem üksildane töö – töö arhiivides, erineva kirjandusega – kuigi muidugi on ka tudengid, doktorandid, juhendatavad. See on väga turvaline kontekst, nii et aeg-ajalt mulle väljakutsed meeldivad."

Ta meenutas, et mõned aastad tagasi, kui ta alles valiti Eesti muusika- ja teatriakadeemia professoriks, avastas ta, et ta saab kandideerida muusikaakadeemia rektoriks.

"See oli ka geriljatüüpi liigutus, sest ma olin alles kuu aega tagasi valitud professoriks. Aga ma nägin, et ma saaks kandideerida ja hüppasin üsna viimasel minutil ja peab ütlema, et see oli väga põnev ja õpetav kogemus," lisas Kotta.

Aivar Mäe käitumise kohta koostatud raportit arutab Estonia nõukogu neljapäeval.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: