Georg Otsa nimeline muusikakool alustas õppeaastat kahe uue erialaga

Foto: Pärnu Postimees

Georg Otsa nimelises muusikakool avab sel sügisel kaks uut eriala. Eelmisel aastal avatud muusikaettevõtluse ja muusikaprodutsendi õppekavad osutusid direktori sõnul tudengite seas väga menukaks.

Kuna avaaktus toimus Otsa-koolis juba esmaspäeval, oli teisipäeval koolimajas õppetöö juba täies hoos. Nagu ikka, kõlas pea igal korrusel muusika.

Küll aga toob uus õppeaasta ka uued erialad. Nii näiteks avatakse koorijuhtidele jätkuõppeprogramm ehk õppekava, kus koorijuhid saavad teha praktilist tööd kooride juures.

"Koorijuhtide jätkuõppes saavad õpilased päris kooride juurde minna. Seega lisaks sellele, et nad saavad nende kooride igapäevatööga kursis olla, neid juhendada, saavad nad ka osa kooride juhatuste tööst, nad näevad, milline on koori siseelu," rääkis Georg Otsa kooli direktor Ivo Lille "Aktuaalsele kaamerale".

"Meie soov on, et lisaks sellele, et nad oskaksid hästi dirigeerida, teaksid nad ka nende kooride toimemehhanisme ja oleksid ise tulevikus koorimuusikasse panustajad," lisas ta.

Teise uue erialana alustab ansambliõpe. "See peaks õpetajatele andma oskused, kuidas teha erinevate koolide ja huviringide juures ägedaid ansambleid ja kuidas neid juhendada," kirjeldas Lill.

Eelmisel aastal avatud uued õppekavad keskendusid muusikaettevõtluse õpetamisele ja osutusid väga populaarseks. Sel aastal tuli ukse taha jätta iga viies kandideerinud õpilane.

"Mingid teemad, millega Eestis väga kokku ei puutu – näiteks kirjastamine – on kindlasti teema, mis on kõigi õpilaste hulgas väga oodatud ja vajalik. Internetist on tänapäeval võimalik kõike õppida, aga meie suudame selle ala reaalsed praktikud ja tipptegijad Eestis tuua kooli ja nad saavad seda teadmist väga praktiliste näidete põhjal õpilastele edasi anda," selgitas muusikettevõtluse eriala koordinaator Karl Sirelpuu.

Uuenenud muusikaettevõtluse eriala keskendub uuel kooliaastal rohkem ka klassikalise muusika teemadele.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: