Estonia ballett "Anna Karenina" toob kokku klassikalise ja modernse

Rahvusooper Estonia avab oma hooaja balletiga "Anna Karenina". Koreograaf Marina Kesleri lavastus põhineb Tolstoi kuulsal romaanil. Ballett oli lavaküps juba märtsis, kuid jäi koroona tõttu napilt esietendumata.

"Olukord oli keeruline, sest me ei saanud vahepeal proove ega trenni teha, siis tuli suvi ja me saime kokku alles augustis ja pidime meelde tuletama lavastuse, mis oli valmis juba märtsis juba valmis," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" koreograaf Marina Kesler.

"Aga ma pean ütlema, et augustis oli hästi tore, tantsijad tahtsid tulla, tantsida ja see andis emotsiooni juurde," lisas ta.

"Kui me räägime tantsukeelest, siis see on klassikaline ja moderntantsu sugemetega, aga väga tugevalt klassikalisele baasile ehitatud ja seekord suhteliselt traditsiooniline. Aga need teemad, mis ma käsitlen, on kaasaegsed ja selle taustale kõlab hästi ilus Šostakovitši muusika," kirjeldas Kesler.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: