Rootsi fotograaf avab oma sürrealistlike fotodega enda lemmikteemasid

Rootsist pärit fotograaf Erik Johansson avas Tallinnas Fotografiskas oma sürrealistlike piltide näituse.

Johanssoni tööd koosnevad kokku töödeldud piltidest. Fotograaf selgitas "Ringvaates" oma töid tutvustades, et ta avastas fototöötluse ja fotograafia enda jaoks samal ajal ning alguses tahtis ta pigem näha, kui palju on vimalik fotosid töödelda nii, et nad siiski päris välja näeksid.

Näitusel olevatel fotodel on reaalsed paigad ja tegelased, kes kunstniku tahtel satuvad uude väljamõeldud maailma. Fotod räägivad lugusid inimlikest unistustest, loodusest ja keskkonnast, mängivad tajumisvõime ja optiliste illusioonidega. Fotograaf ütles, et teemade puhul ongi tal välja kujunenud kindlad meelisteemad, mille juurde ta ikka ja jälle naaseb.

Peenelt komponeeritud fotod koosnevad paljudest detailidest, mis kõik on ükshaaval üles pildistatud ning lõpuks arvutis kokku liidetud. Igale tööle eelneb üli põhjalik planeerimine ning pildistamiskohtade valik. Realistliku mulje loomiseks on kõik detailid jäädvustatud sama perspektiivi, valguse langemisnurka ning kaugusi arvestades.

"Minu jaoks on realism väga oluline. Ma tahan, et see näeks välja nagu foto, ehkki ta ei saa olla foto, See aitab vaatajal tunda end osana sellest, mida ta näeb. Mina vaatan nii töid ja tahan neid ka nii luua," ütles Johansson "Aktuaalsele kaamerale".

Inspiratsiooni saab Johansson ka näiteks lasteraamatutest, sest on väiksest saati muinasjutte armastanud.

Ühe töö tegemine võib tihtipeale päris kaua aega võtta. Seda ka seetõttu, et Johansson on enda sõnul suur perfektsionist ja ta pöörab detailidele palju tähelepanu.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: