Etendusasutuste liit otsib mugavat viisi piletite ümbervahetuseks

Valitsus teeb esmaspäeval otsuse karmistada koroonaleviku piiramiseks reegleid, mis mõjutavad ka kultuurivaldkonda. Eesti etendusasutuste liit (EETEAL) on töötamas välja süsteemi, kuidas senimüüdud piletid vaatajatele võimalikult mugavalt ümber vahetada.

"Selge on, et täna on etendusi välja müüdud rohkem kui 50 protsendi ulatuses ja ainus võimalus on, et müügiosakonnad hakkavad inimesi läbi helistama, et võimalusel vahetada piletid järgmistele etendustele," märkis EETEAL juhatuse liige Margus Allikmaa "Aktuaalsele kaamerale".

Samuti on soovituslik istuda saalis malelaua mustri järgi, et 50 protsendilist täituvust kuidagi järgida, lisas ta.

Uue kitsenduse kohaselt lubatakse üle Eesti kinno ja teatrisse korraga kuni 400 inimest, Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal on lubatud saalides kuni 50-protsendiline täituvus. Sealjuures peavad külastajad olema maskis.

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul on piirangute eesmärk hoida kultuurielu lahti. Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et valitsus kavatseb võimalikud uued meetmed vastu võtta ja kehtestada järgmise nädala esimeses pooles.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: