Maria Valdma isikunäitus keskendub antiikajast tuntud mäletamistehnikale

Linnagaleriis on tänasest üleval ehtekunstnik Maria Valdma isikunäitus "Mälupalee", mis viitab antiikajast tuntud mäletamistehnikale, kus asjad ruumis aitavad meeles pidada endale olulisi sündmusi.

Kunstniku sõnul ongi tegemist isikliku näitusega – iga ehe ja materjal kannab mingit lugu. Näituse ruumiline lahendus on samuti kunstnikult endalt, omaette kihi annab väljapanekule Helena Tulve helikujundus.

"Mälupalee" jaotub peatükkideks, mis on liigendatud materjalikasutuse kaudu. Põletatud puidu ja väärismetallide kõrval on Valdma esimest korda kasutanud ka portselani, mis on ta enese sõnul väga pirtsakas materjal.

"Ma ei allutanud teda endale kergelt, ma olen seotud veel oma eelmise loominguga, mis on põletatud puit, ja uue lahendusena on veel valgendatud puit," rääkis Valdma "Aktuaalsele kaamerale".

"See tööprotsess on olnud aus, pole kasutanud poest ostetud spooni või valget peitsi, millega see oleks hästi lihtne lahendada, vaid see kõik on läbinud keemilise protsessi isiklikus vannitoas."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: