Kultuuripunkt | Harju tänava ajalootund Nõelasilmas

Igapäevases rubriigis "Kultuuripunkt" kaardistame võimalusi nautida kultuuri kevadise värske õhu käes. Siirdume Tallinna vanalinna Harju tänavale, kus ajalooliste müüride vahel saab vaadata filmi sellest pealinna ühest legendaarsemast tänavast.

Harju tänav on kultuur pealinlaste ninade all. Tänaval, mille kaudu paljud igapäevaselt oma toimetusteni tõttavad, peitub ülimalt põnev ajalugu, mis jutustab loo ka Eestist ja meie minevikust üldisemalt.

Arheoloogilised kaevamised Harju tänava haljasalal tõid nähtavale 9. märtsil 1944 vene lennuväe poolt hävitatud Trepi tänava ning Nõelasilma värava varemed, mis taastati ning avati pidulikult 2007. aastal.

Trepi tänavale paigaldati ka väliekraan, kust saab vaadata filmi Harju tänava ajaloost ning sellest, kuidas see ajas muutunud. Kronoloogiliselt jooksev film alustab ajast, kui Tallinnat esimest korda mainiti ning jõuab välja umbkaudu sellesse aega, kui taastatud Trepi tänav taas avati. Film tundub olevat tehtud rohkem kui kümme aastat tagasi, pakkudes nostalgiatunnet nii tehnilise teostuse kui ka sisu poolest, kui lõppkaadrid näitavad Edgar Savisaart linti lõikamas.

Umbes 10-15 minutit kestev film on hea vahepala töiste toimetuste vahele või hea põhjus võtta ette jalutuskäik vanalinnas, mida turistid lähemalt ja kaugemalt vaatama tulevad, aga meie jaoks on ometi nii lähedal ja ootab avastamist.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: