Kultuuripunkt | Eesti Vabaõhumuuseum

Märtsis on Eestis kultuuriasutused küll suletud, kuid tihti peitub põnev kultuur otse meie ninade all. Igapäevases rubriigis "Kultuuripunkt" kaardistame võimalusi nautida kultuuri kevadise värske õhu käes. Seekord soovitame minna jalutama Eesti Vabaõhumuuseumisse ja lasta end ajas tagasi kanda.

Eesti Vabaõhumuuseum Tallinnas on üks väheseid, kui mitte ainuke muuseum, mis piirangute kiuste siiski lahti saab olla ning avastamist on seal küllaga.

1957. aastal avatud Vabaõhumuuseumile kuulub Eesti kogukamate museaalide kollektsioon - rahvaarhitektuuri kogu. Muuseumisse on viidud ja taas püstitatud 78 vana külaehitist. Kuigi tared ja talumajad on praegu külastajatele kinni, saab teha ilusas mereäärses metsas pikema jalutuskäigu ning ehitisi väljast imetleda.

Et külastusest võtta kõik, mis võtta annab, võib nutitelefoni tasuta alla laadida NUMU äpi, kust leiab audiogiidi ning kaks orienteerumismängu. 64 punktist koosneva audiogiidi abil saab ülevaate Eesti Vabaõhumuuseumi ekspositsioonist, kohalikust taluarhitektuurist, Eesti ajaloost, taluelust ning argikultuurist. Tõeline muuseumielamus!

Kuniks lund veel jätkub, on Vabaõhumuuseumis talvine ja karge ning taluakendest sisse piiludes võib ette kujutada, kuidas veetsid 18.-19. sajandi eestlased aega siis, kui põllutöid õues teha ei saanud. Kevadiste soojade ilmade tulekuga, mis nüüd loodetavasti enam kaugel pole, on Vabaõhumuuseum aga ideaalne paik, kus looduse tärkamist jälgida ja nautida. Igal juhul ideaalne ajaviide mõnusaks nädalavahetuseks!

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: