Virtuaalsel võistulugemisel esitasid koolinoored Tammsaare tekste

Reedel toimus võistulugemine "Hansenist Tammsaareni" ning ligi viiskümmend koolinoort üle Eesti lugesid Anton Hansen Tammsaare loomingut.

Katkend tuli ette kanda videosilla kaudu. Albu mõisas ja kodudes istunud žürii hindas esitusi arvutiekraanilt. Sellegipoolest tõdesid korraldajad, et noorte huvi Tammsaare loomingu ja võistulugemise vastu oli suur.

"Loomulikult silmast-silma kontakti ei asenda mitte misiki ja see sünergia ei ole mitte millegagi asendatav, aga virtuaalselt on võimalik noortel, eriti ka kõige kaugemates Eesti punktides, sellest suurüritusest osa saada," rääkis võistulugemise korraldaja Enda Trubok "Aktuaalsele kaamerale".

Paljud leidsid katkendeid Tammsaare suurromaanist "Tõde ja õigus", kuid kasutati tekste ka teistest romaanidest ja novellidest. Koolinoored esitasid Tammsaare loomingut tänavu juba 18. korda.

Truboki sõnul ei sure tänu võistlusele Tammsaare looming ka noorte hulgas. "Nad ikka rõõmuga võtavad kätte Tammsaare teosed, kuigi Tammsaare sünnist on juba väga palju aastaid möödas," rääkis Trubok.

 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: