Saaremaal filmitakse kultusfilmi "Siin me oleme" uusversioon

Saaremaal filmitakse kultusfilmi
Saaremaal filmitakse kultusfilmi "Siin me oleme" uusversioon Autor/allikas: Saarte Hääl

Augustikuus algavad Saaremaal kultusfilmi "Siin me oleme" uusversiooni võtted, kirjutas Saarte Hääl.

Režisööri Ergo Kulla sõnul tehakse headest teostest ikka uusi versioone, viidates asjaolule, et omaaegne Sulev Nõmmiku lavastatud "Siin me oleme" loodi Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel. Uusversioonide lavastamine on levinud teatris ja üha enam ka Lääne filmimaailmas.

"Tegu on kihvti teosega ja sellest saab edukalt teha tänapäeva sotsiaalse tausta ja ühiskondliku närviga uus komöödialugu," selgitas lavastaja, et filmi tegevus tuuakse praegusesse aega.

Lugu ise rullub lahti jaanipäeva paiku. Kavas on ka suurem publikustseen, kuhu kaasatakse kohalikke. Kulla sõnul tuuakse võimalusel filmi ka 1978. aastast pärineva linateose näitleja Lauri Nebel. Osades mängivad Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Eva Koldits, Sepo Seeman, Pääru Oja ja Kristel Elling.

Filmi tegevprodutsent on Saaremaa Ühisgümnaasiumi vilistlane Olev Sten Erik Jõgi, kes on alates 2015. aastast mänginud telesarjades ja töötanud ka operaatori assistendina. Üheskoos lavastajaga külastasid nad nädala algul Saaremaad, et üle vaadata võimalikke võttepaiku. Jõgi märkis, et potentsiaalne asukoht on neil Leisi kandis leitud, kuid midagi kindlat veel selles osas pole.

Linateos peaks valmima 2022. aasta esimeses pooles.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: Saarte Hääl

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: