Presidendi võistluse "Kirjuta Eestile!" võitis Annette Maria Hermaküla

President Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Kadrioru roosiaias
President Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Kadrioru roosiaias Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

President Kersti Kaljulaidi üleskutse "Kirjuta Eestile" parima kunstinäituse külastuse kirjatüki autor on Annette Maria Hermaküla Tallinna 21. Koolist. Võidutöö on kirjutatud Adamson-Ericu muuseumi külastusest.

Lisaks võitjale märgiti ära ka Agnes Katariina Selirand Hiiumaa gümnaasiumist, Annabel Kukk Viljandi ühisgümnaasiumist, Brita Männaste Saue gümnaasiumist ning Kermo Platov Hiiumaa gümnaasiumist. 

President Kaljulaid tänab ja tunnustab nii võitjat kui teisi esiletoodud tööde autoreid veel enne oma ametiaja lõppu. 

Tänavu kevadel kutsus president Kaljulaid 15-19-aastaseid noori suve jooksul külastama Eesti kunstinäituseid ja galeriisid ning kirjutama kogetust-nähtust. Noored vastasid presidendi üleskutsele eriilmeliste töödega. Kirjutati esseesid, arvustusi ja mõtisklusi, aga ka luuletusi ning üks jäädvustus ja kirjeldus isetehtud maastikumaalist.

Žüriisse kuulusid presidendi vabakonna nõunik Triin Toomesaar, Eesti Kunstnike Liidu juht Elin Kard ja Kumu hariduskeskuse juhataja Sandra Lääne-Velt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: