Soome lavastaja Vilppu Kiljunen toob Estonia lavale "Võluflöödi"

Vilppu Kiljunen
Vilppu Kiljunen Autor/allikas: Tanel Meos

7. detsembril alustas Soome lavastaja Vilppu Kiljunen rahvusooperis Estonia proove Mozarti ooperiga "Võluflööt". Lavale jõuab teos 28. jaanuaril 2022.

"Võluflööt" on läbi aegade enimmängitud saksakeelne ooper, mille dramaatilise sisu üle on vaieldud ning spekuleeritud sellesse peidetud vihjete ja salajaste sõnumite üle.

Tundub, et "Võluflöödi" näol on tegemist justkui põhjatu kaevuga, kust ammutada lõputult uusi käsitlusi. Tegemist on niinimetatud hübriidteosega, millel on mitu temaatilist suunda.

"Minu jaoks on "Võluflööt" arenemise lugu. See peegeldab sügavat igatsust muutuse järele," ütles lavastaja Vilppu Kiljunen.

Teos jutustab peategelase Tamino arengust iseseisvaks isiksuseks – inimeseks, kelle hing ihkab vabaduse ja vabadusega kaasneva vastutuse järele.

"Võluflööt" on täis lootust, mis tahab uskuda ja usubki inimeses peituvasse potentsiaali. Lavastaja sõnul on selles ka teose juhtmotiiv ja kandev idee – lootus ja usk inimesse.

"Isiklikult arvan, et tänases maailmas on kunsti olulisim ülesanne luua uus ja parem maailm või vähemalt anda teada uue ja parema võimalikkusest," leidis Kiljunen.

Osades Mehis Tiits, Heldur Harry Põlda, Kadri Nirgi, Johanna Lehisvuori, Elena Brazhnyk, Kristel Pärtna, Suvi Väyrynen, Elina Nechayeva, Tamar Nugis, René Soom, Janne Ševtšenko, Priit Volmer, Märt Jakobson, Mart Madiste, Reigo Tamm.

Lavastuse kunstnik on Kimmo Viskari, valguskunstnik Anton Kulagin ja muusikajuht Arvo Volmer.

Esietendus toimub 28. jaanuaril 2022.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: