Sofi Aršas avab Vabaduse galeriis isiknäituse "Läbivaatus"

Sofi Aršas avab Vabaduse galeriis isiknäituse
Sofi Aršas avab Vabaduse galeriis isiknäituse "Läbivaatus".

Klaasikunstnik Sofi Aršas avab Vabaduse galeriis laupäeval, 26. märtsil isikunäituse "Läbivaatus".

Sofi Aršas omandas kõrgema kunstihariduse Eesti kunstiakadeemias (siis Tallinna kunstiülikool) ja lõpetas selle 1992. aastal klaasikunsti erialal, magistriõpingud läbis aga Tallinna ülikoolis (siis Tallinna pedagoogikaülikool). 2000. aastal kaitses magistritöö praktilise osa näitusega "Kontakt", mis oli väljas Samba galeriis ehk praeguses Vabaduse galeriis.

Optiline suund on Sofi Aršast huvitanud ka edaspidi, sellele on lisandunud installatiivsed lahendused ja klaasi sidumine teiste meediumitega, eelkõige video- ja fotokunstiga.

"Isikunäitust ajendas mind kavandama huvi ilmingute vastu, mis avalduvad sisemiste protsesside mõjul. Nende ilmingute alla võivad kuuluda erinevad tegevusavaldused, emotsionaalsed seisundid, tunded, aga ka valu ja kehalised muutused," selgitas ta.

"Kuna tunnen ennast kõige paremini, siis olen peamiseks vaatlusaluseks objektiks valinud iseenda. Siiski lähtub idee laiemast üldinimlikust kandepinnast, kus psühholoogiline ja füüsiline tunnetuskogemus on peamised tegurid."

Video autor on Merle Kannus, helitaust Villu Veskilt ja graafiline disain Kati Kerstnalt. Näitus on avatud 20. aprillini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: