Pärtel-Peeter Pere avaldas debüütalbumi "Võltsootused"

Pärtel-Peeter Pere
Pärtel-Peeter Pere Autor/allikas: Sohvi Viik

Pärtel-Peeter Pere andis välja esimese sooloalbumi "Võltsootused", mis on valminud koostöös Jakob Juhkamiga. Lauljana lööb plaadil kaasa ka Khris-Marii Palksaar.

Debüütalbum on muusiku sõnul kantud ideest, kuidas jääda inimeseks peagi kätte jõudvas kliimakatastroofis. "2030. aastad olid poolteist kraadi soojemad. Sajandi lõpp neli kraadi kuumem. Enne kui hävitasime looduse, hävinesid ühiskonnad. Tehno-optimism. Võltsootused. Karmid tõed. Süvakohanemine. Lugano raport. Ahermaa. Ellujäämine," kirjeldas Pere.

Autor sai inspiratsiooni ka T.S. Elioti 1925. aastal kirjutatud luuletusest "Õõnsad mehed", mille viimane salm kõlab: "Säherdune ongi see maailma ots, ei kärgatus, vaid kääks." (tõlkinud Paul-Eerik Rummo). 

"Võltsootused" on kirjutatud aastatel 2019-2022 Stockholmis ja Tallinnas, kodudes ja Juhkami stuudios Hvanta. Albumikaane kujundas arhitekt, maalikunstnik ja autori isa Peeter Pere.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: