"Kirikupühad Maarjamaal" jätkab traditsiooniliste aastalõpukontsertidega

"Kirikupühad Maarjamaal" Autor/allikas: Pressifoto

Jõulumuusika festivali "Kirikupühad Maarjamaal" traditsioonilistel aastalõpukontsertidel 28.-29. detsembril mängitakse enamasti barokiaja suurvorme ning sel aastal saab kuulda lisaks barokkmuusikale ka kooriteose "Jõulutriptühhon" esiettekannet.

Kooriteose "Jõulutriptühhon" kirjutas Mart Jaanson 2005. aastal Urmas Petti tekstidele. "Teose aluseks ja inspireerijaks on eesti vaimuliku ja kirikuloolase Urmas Petti (1965–2016) kolm luuletust. 2005. aastal andis ta need minu käsutusse ja samal aastal sai teos ka valmis. Luuletused moodustavad sidusa terviku ning toovad lugeja ja kuulaja ette jõulude sügavama mõtte: sellest ka minu pandud pealkiri," tutvustas Jaanson.

"Kõik kolm luuletust põhinevad vana ja uue testamendi tekstidel, milles avalduvad oma kannatavale eksistentsile lunastust ootava inimese mõtted eri tahkudes. "Kolmandat luuletust alustav rida "Ta tuleb taevast ülevalt..." tingis teose muusikalise alusmaterjali: tuletasin teose põhimotiivid tuntud luterlikust jõululaulust "Ma tulen taevast ülevalt". Loodan nüüd, ligi seitse aastat pärast Urmas Petti surma, et "Jõulutriptühhon" tekitab ka laiemas publikus huvi Urmase kui liiga vara meie hulgast lahkunud andeka looja kirjandusliku pärandi vastu," lisas Jaanson.

Jõulufestival "Kirikupühad Maarjamaal" on tegutsenud juba 12 aastat. Festivalil esinevad eranditult Eesti muusikud ning kontserdid toimuvad võimalikult laialt üle kogu Eesti kirikutes ja mõisates.

Aastalõpukontserdid leiavad tänavu aset 28. detsembril Tartu Pauluse kirikus ja 29. detsembril Tallinna Jaani kirikus. Solistid on Mirell Jakobson (sopran), Tuuri Dede (metsosopran), Markus Leppoja (tenor) ja Atlan Karp (bass) ning dirigendid Martin Sildos ja Markus Leppoja.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: