Jõhvi kontserdimaja uus juht: oluline on tasakaal traditsioonide ja uute ideede vahel

Foto: Pressimaterjal

Alates esmaspäevast juhib Jõhvi kontserdimaja aastaid Ida-Virumaa kultuuri- ja spordielu edendanud Mihhail Kastritski. Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul otsiti Jõhvi kontserdimajale liidrit, kes tunneks põhjalikult Ida-Virumaad, kohalikku kultuurielu ja publiku ootusi ning kelles põleks soov teha Jõhvi kontserdimajast Ida-Virumaa kultuurielu keskpunkt.

Mihhail Kastritski on lõpetanud Sillamäe majanduse ja juhtimise instituudi ja õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis, praegu omandab ta Tartu ülikoolis magistrikraadi kultuurikorralduse erialal. Aastatel 2008–2019 töötas ta Kohtla-Järve kultuurikeskuse direktori asetäitjana, seejärel Kohtla-Järve spordikeskuse direktori kohusetäitja.

Kastritski sõnul kaasneb kontserdimaja juhtimisega suur vastutus leida tasakaal traditsioonide ja värskete ideede vahel, et anda Jõhvi kultuurielule uus hingamine.

"Peamine põhjus, miks ma nõustusin Jõhvi kontserdimaja juhtima on ainulaadne võimalus arendada kõrgkultuuri meie piirkonnas. Muidugi on Jõhvi kontserdimaja juhtimine mitte ainult suur au, vaid ka vastutus. Vastutus säilitada olemasolevaid traditsioone nagu "7 linna muusika" ja balletifestival. Paralleelselt plaanime lüüa uusi projekte," sõnas kontserdimaja uus juht.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: