Selgusid Noore Skulptori preemianäituse nominendid

Noore Skulptori Preemianäitus 2022
Noore Skulptori Preemianäitus 2022 Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutas välja Noore Skulptori preemianäituse nominendid, kelle hulgast valitakse 1. märtsil preemia laureaat.

Taavi Talve sõnul laekus selleaastase Noore Skulptori Preemia konkursile kokku 25 kavandit, mille hulgast valis žürii näitusele välja 14 kunstnikku. "Preemianäitusel saab näha laia valikut erinevatest kunstilistest praktikatest alates esmapilgul pea märkamatuksjäävatest sekkumistest näituseruumi kuni vaatajat enesega aktiivselt suhtlema kutsuvate töödeni. Tuleb tõdeda, et valiku tegemine ühtlaselt tõusva tasemega teoste hulgast pole enam ammu lihtne ülesanne ja jääb loota, et ka kõik ülejäänud projektid leiavad samuti ühel või teisel viisil tee oma vaatajani," lisas preemianäituse peakorraldaja. 

Märtsi algul ARS-is avataval Noore Skulptori preemianäitusel osalevad:

Josefine Green
Sophia Hallmann
Mara Kirchberg
Lisethe Maas
Rose Magee
Eke Ao Nettan
Sarah Noonan
Paula Oberndorfer
Didi van der Putte
Kertu-Liisa Sarap
Asmus Soodla
Sonja Sutt
Kail Timusk
Mattias Veller  

Alates 2012. aastast välja antav Noore Skulptori Preemia ja sellega kaasneva näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike erialast tegevust.

2022. aasta võitjat Junny Yeungi tunnustati lisaks ka EKA Noore kunstniku magistri taseme preemiaga 2022. aastal. Noore Skulptori preemia 2021. aasta laureaat Sarah Nõmm pälvis 2022. aastal ka Eduard Wiiralti stipendiumi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: