Vaata uuesti: kultuurkapitali aastapreemiate auhinnatseremoonia Artiumis

Kolmapäeval kell 18 antakse Viimsi Artiumis pidulikult üle kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad. Preemiate üleandmist sai otsepildis jälgida kultuuriportaalis, samal õhtul jõudis tseremoonia ka ETV2 eetrisse.

Pidulikku aastapreemiate üleandmist ja saadet juhhtis Mari-Liis Lill, gala lavastaja oli Jaak Prints, kunstnik Kristel Zimmer ning režissöör Eva Katariina Taimre. Galal esinesid saksofonikvartett Quattro Quarti, vokaalkammeransambel Vox pUNT ning dirigeeris Patrik Sebastian Unt, kõlas eesti heliloojate looming. 

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates 1995. aastast ning need on rahalised. Peapreemia suurus on 7000 eurot ja elutööpreemia 10 000 eurot. Preemiagalal andsid üle oma aastapreemiad ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalid ning nende preemiate suurus on 1000 kuni 4000 eurot.

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, millele taiese autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: