Märtsis jõuab kinodesse Tanel Toomi uus film "Viimane vahipost"

Alates 17. märtsist jõuab Eesti kinoekraanidele "Tõe ja õiguse" režissööri Tanel Toomi uus täispikk mängufilm "Viimane vahipost" ("The Last Sentinel"). Filmivõtted toimusid Tallinnas 2021. aasta sügisel.

Filmi tegevus viib meid lähitulevikku, kus inimkonna mõtlematu tegutsemine on kaasa toonud kliimamuutuse ja ookeanide veetase on katastroofiliselt tõusnud. Maailma on jäänud vaid kaks suuremat kontinenti ja järjest tõusva veetaseme eest pagedes on hukka saanud miljardid inimesed.

Kahe kontinendi vahele merre on rajatud vahipost, mis peaks hoiatama maismaad vaenlase pealetungi eest. Vahipostil ootavad neli sõdurit oma vahikorra üleandmist, mis oleks pidanud aset leidma juba kolm kuud tagasi. Teadmata, kas nad üldse kunagi koju pääsevad, peavad nad pidevalt otsima kaugusest vaenlast, keda nad siiani kordagi näinud pole. Pinna all kobrutavad pinged pääsevad valla hetkel, mil silmapiirile ilmub salapärane laev.

Film on valminud Eesti, Suurbritannia ja Saksamaa koostöös. Filmi peaosades astuvad üles Kate Bosworth ("Superman tuleb tagasi"), Thomas Kretschmann ("Pianist"), Lucien Laviscount ("Emily in Paris") ja Martin McCann ("´71"). Stsenaariumi autoriks on Malachi Smyth, filmi eestipoolseks peaprodutsendiks on Ivo Felt (Allfilm).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: