Galeriis Pallas avatakse Lotta Karoliina Räsäneni näitus "Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi"

Galeriis Pallas avatakse Lotta Karoliina Räsäneni näitus
Galeriis Pallas avatakse Lotta Karoliina Räsäneni näitus "Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi" Autor/allikas: Pressimaterjal

25. märtsil kell 15 avatakse galeriis Pallas Lotta Karoliina Räsäneni näitus "Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi".

Kunstniku sõnul on näitus pimesikumäng naiivsuse ja absurdiga, mis käsitleb inimsuhteid läbi sisemise dünaamika: kuidas olla koos ja kuidas eraldi? Kas oleme kontaktis oma tunnetega ja iseendaga? Kuidas oleme võimelised saama ühendust endast väljaspool olevaga?

Lotta Karoliina Räsänen on teatritaustaga etendus- ja visuaalkunstnik, kelle fookuses on multidistsiplinaarne meediakasutus, orienteeritus materjalile ja crip praktikale. Tema kunst struktureerib inimese-keskkonna-ühiskonna identiteediküsimusi.

Räsänen õpib kõrgemas kunstikoolis Pallas skulptoriks ning enne Tartusse kolimist töötas ta Helsingis mitmes teatrilavastuses ja korraldas Helsingis Galleria Ruplas isikunäituse "Kehad ja mõttemaastikud". Samuti on ta osalenud Minea Laangi installatsioni teostamisel kaasaegse kunsti muuseumi Amos Rexi Studio Rexis 2020. aastal.

Ta on osalenud grupinäitustel Helsingis, Oulus ja Tartus ning saanud kaks lühiajalist stipendiumit Soome Kunstiedenduse Keskuselt aastatel 2020 ja 2021.

Näitus "Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi" on galeriis Pallas avatud 22. aprillini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: