ETDM-is avati rahvusvaheline rühmanäitus "Loomulikult ei ole see nii"

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi galeriis avati rahvusvaheline rühmanäitus "Loomulikult ei ole see nii", mis vaatleb loomulikkuse ideed ning selle seost looduse ja inimkehaga.

Värske väljapaneku skulpturaalsetes aksessuaarides põimuvad omavahel looduslik ja kunstlik materjal. Teosed küsivad, kuidas mõjutavad ületarbimine ja ületootmine meie elukeskkonda ning kõike seda, mida me oleme loomulikuks pidanud.

Kuraator Darja Popolitova tutvustas rühmanäituse kuntsniku Saara Nõmme töid. "Tema töötab tavaliselt inimjuustega," sõnas Popolitova. "Tavaliselt omistatakse naiste juustele maagilist jõudu, aga teiselt poolt peetakse vales kohas kasvavaid karvu eemaletõukavaks."

Kuraator Keiu Krikmann tutvustas aga kunstniku Lokidolori teoseid. "Tema töötab nii digitaalsete materjalidega ehk digitaalsete kujutistega kui ka füüsiliste materjalidega ehk antud juhul silikooniga," rääkis ta. "Kui inimesed elavad üha enam digitaalses keskkonnas / .../ siis tema küsib, mida tähendab loomulikkus digitaalses keskkonnas."

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: