Purga Vene teatri rahastuse vähendamisest: see pole ministeeriumi ametlik seisukoht

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Kultuuriministeeriumi asekantsler Taaniel Raudsepp avaldas reedel meedias teatrite rahastamise tegevusplaani, milles muuhulgas seisab, et ministeerium hakkab Vene teatri tegevusmahtu ja eelarvet vähendama. Kultuuriminister Heidy Purga ütleb, et tegemist ei ole ministeeriumi ametliku seisukohaga ning seda küsimust ei ole isegi arutatud.

Taaniel Raudsepa reedeses artiklis seisab, et Vene teatri tegevusmahtu tuleb vähendada ning sellest vabanevad vahendid 250 000 – 750 000 eurot suunata erateatrite rahastamiseks. Vajadusel tuleks leida teatrile uus juht ja väiksemad ruumid.

"Meediale edastatud ettepanekuid, mis puudutavad Vene teatri küsimust, ei ole arutatud, ei ametkondlikult ega ka valdkonnasiseselt, see on ametniku arvamus, mis ei ole kindlasti poliitiline otsus," rääkis kultuuriminister Heidy Purga "Aktuaalsele kaamerale". "See on ametniku idee, see ei ole kultuuriministeeriumi ametlik seisukoht," lisas ta.

Taaniel Raudsepp põhjendas oma avaldust vajadusega viia teatrite rahastamise debatt uuele tasemele. "Miks ma otsustasin selle dokumendi avalikuks teha, on see, et ma näen, et nende küsimuste üle on vaja sisulist avalikkuse silme all toimuvat arutelu," lausus ta.

Vene teatri juht Svetlana Jantšek ütles, et ei mõista, miks tuldi Vene teatri kärpeplaaniga välja just nüüd, kui teatril on selja taga edukas aasta, mil kasvas nii publiku arv kui ka piletitulu. "Praegu on Vene teater paljude jaoks siin
elava Vene elanikkonna identiteedi sümbol. See on eriline roll, sest mitte-Eesti
kogukond pole ainult venelased, see on eripalgeline, erinevate vaadete,
erinevate kultuuritraditsioonidega," rääkis Jantšek. "Aga Vene teater on praegu just see asutus, mis neid ühendab ja kes annab edasi neid humaanseid väärtusi, mida toetab ka riik. On raske uskuda, et riiklik kultuuriministeerium, kellel on
olemas kõik andmed Vene teatri kohta, võis teha sellise otsuse."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: