X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Kalevi staadionil alustati tantsupeo lava ehitustöid

Pühapäeval algasid Tallinnas Kalevi staadionil tantsupeo lava ehitustööd.

Teisipäeval kogunevad rahvatantsijad Kalevi staadionile, et teha suuri ühisproove tantsupeoks, aga esmaspäeval käisid seal veel viimased ettevalmistused.

"Eks sellise suure spordistaadioni ettevalmistamine on üsna mahukas töö ehk et siit kaoks kõik see, mida rahvatantsija ei vaja. /.../ Võin stoilise rahuga öelda, et suurem töö on tehtud, aga kindlasti need rahvatantsijad, kes siia homme juba saabuvad, veel lihvivad seda väljakut ja toovad välja kitsaskohad. Oleme valmis neid kõiki lahendama ja teeme ühe toreda peo," rääkis tantsuväljaku korraldusjuht Theo Kehlmann.

Staadioni äärde on kerkinud lava muusikutele, mis tänavuse peo värvides dekoratsioonidega ehitakse. Kunstnik Kristjan Suitsu jaoks on see juba kolmas kord laulu- ja tantsupeo väljakuid kujundada.

"Kogu staadion on teistmoodi. Meil on uus tartaan teist värvi, uued pingid, ümbruskond on muutunud. Võib-olla üritame ka kaasaegsemates värvides olla ja kõike seda kokku sulandada üheks, et tantsuväljak koos muusikutega, lava ja tuletorniga oleks ühtne tervik," rääkis Suits.

Keskkonnasäästlikud lahendused on kesksel kohal ka seekord ning puidust dekoratsioone taaskasutatakse juba peo ajal.

"Kui tantsupidu lõpeb ja laulupidu algab hiljem, siis osa dekoratsioonidest me monteerime öösel maha ja viime lauluväljakule. See on selline traditsioon, mis meil on, kui teeme mõlemat väljakut," ütles Suits.

Sel tantsupeol on Kalevi Keskstaadionil kokku kolm etendust:

30. juunil kell 19.00 – 21.00
1. juulil kell 15.00 – 17.00
1. juulil kell 19.00 – 21.00

Lisaks tuli esmaspäeval müügile piiratud koguses pileteid tantsupeo ''Sillad'' reedesesse peaproovi. Peaproovi piletimüük annab võimaluse neile, kes muidu tantsupeo etendusele ei pääseks, sest tantsupeo kolm põhietendust on peaaegu välja müüdud. Tantsupeo peaproov-etendus toimub reedel, 30. juunil kell 15.00 – 17.00 Kalevi Keskstaadionil.

Toimetaja: Aet Kubits, Kaisa Potisepp, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: