Laulupeol osalevad külalisorkestrid annavad laupäeval tasuta kontserdi

XII noorte laulupidu
XII noorte laulupidu Autor/allikas: Aurelia Minev /ERR; Siim Lõvi /ERR

Reedel jõuavad Eestisse kaks laulupeol osalevat välissümfooniaorekstrit, kes annavad reedel kell 16 Tallinna Ülikooli aulas ka tasuta kontserdi.

Soomest on saabumas Oulu Madetoja Muusikakeskkooli sümfoniettorkester ja Lätist J. Mediņši nimeline Riia 1. Muusikakooli kammerorkester Armonico. Laupäeva õhtupoolikul annavad orkestrid dirigentide Jaakko Jauhiaineni ning Normunds Dreģisi juhatusel ühiskontserdi Tallinna Ülikooli aulas.

Oulu sümfooniaorkester jõuab Tallinna sadamasse reede hommikul, kus neid on tervitamas Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja XIII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite liigijuht Jüri-Ruut Kangur.

"Külaliskollektiivide kontserte oleme korraldanud ka varem, näiteks siis, kui meile on külla tulnud kollektiivid Austraaliast või Taiwanist. See on juba tavaks saanud, et anname neile võimaluse oma kava mängida," rääkis Jüri-Ruut Kangur.

Kokku mängib kontserdil ligi 90 muusikut. A. Vivaldi, W. A. Mozarti ja teiste klassikute kõrval kõlavad orkestrite ühisesituses ka Harri Otsa "Eesti tants" ja Rasmus Puuri "Tuuline eleegia", mis kuuluvad XIII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite repertuaari. Eesti poolt astub kontserdil üles Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: