Tartus toimub noorte laulu- ja tantsupeo ühisvaatamine

Autovabaduse puiestee Tartus 2020. aasta suvel
Autovabaduse puiestee Tartus 2020. aasta suvel Autor/allikas: Maanus Kullamaa

Tartus Autovabaduse puiesteel kantakse esmakordselt üle noorte laulu- ja tantsupidu. Noorte tantsupeo etendust "Sillad" saab otseülekandena vaadata 1. juulist alates kell 18.45. Rongkäiku ja noorte laulupidu "Püha on maa" saab jälgida 2. juulil terve päev, alates kell 9-st hommikul kuni orienteeruvalt 21-ni õhtul.

Tartu Linnavalitsuse kommunikatsioonijuhi Lilian Lukka sõnul ajendas otseülekannet tegema soov tuua noorte laulu- ja tantsupidu Tartule lähemale. "Kaks aastat tagasi kandsime Autovabaduse puiesteel üle jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalmängu, mis oli väga rahvarohke ja meeleolukas. Loodame, et noortepeo melu ülekandmine tuleb sama võimas."

Laulu ja Tantsupeo SA teabejuhi Sten Weidebaumi sõnu on see, et Tartu linn korraldab otseülekannet, nende jaoks väga rõõmustav. "Et otseülekanne toimub just Tartus, on väga tähendusrikas – sai ju esimene laulupidugi alguse Tartust. Kuna üle 70 protsendi noortepeo piletitest on välja müüdud, on ülekande vaatamine hea võimalus saada noortepeost ekraani vahendusel osa."

Vabaduse puiesteele, millest saab suvel autovaba linnaruum aja veetmiseks, mahub otseülekannet vaatama 3000, vajadusel 4000 inimest. Noortepidu kantakse üle ekraanil mõõtudega 5x3 meetrit.

Kaasa võib võtta pleede ja kokkupandavaid toole. Alal saab täita ka oma joogipudeleid kraaniveega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: