Eesti Filmimuuseumis alustab tegevust rahvusvaheline filmiklubi

7. oktoobril alustab Eesti Filmimuuseumis tegevust Tallinna Rahvusvaheline Filmiklubi (Tallinn International Film Society).

Filmiklubi eesmärgiks on tutvustada erinevatest kultuuridest ja rahvustest vaatajatele Eesti ajalugu, kultuuri, traditsioone, eluolu ja meelelaadi. Seansid pakuvad lisaks filmidele ka arutelusid, miniloenguid ja küsimuste-vastuste sessioone erinevate valdkondade spetsialistidega, kes aitavad avada filmide tausta, konteksti ja teemasid. Filmiklubi filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega. 

Filmiklubi programmi kureerib filmikriitik ja -ajakirjanik ning raamatu "101 Eesti filmi" autor Tristan Priimägi.

Esimese filmina linastub "Disko ja tuumasõda". Jaak Kilmi ja Kiur Aarma mänguline dokumentaalfilm räägib infosõjast 1980. aastate Eesti NSV-s, mil totalitaarne võim seisis vastamisi popkultuuri kangelastega. Toonaste laste maailmapildi kujunemisel etendas lääne popkultuur üliolulist, ent nüüdse pilgu jaoks veidrat rolli. Aknaks unistuste maailma oli Põhja-Eestis nähtav Soome televisioon, mida võimukandjad ei suutnud kuidagi keelustada.

Sügishooaja programm

7.10 Pehme ja külm: pehme jõud külma sõja teenistuses. "Disko ja tuumasõda" režissöör Jaak Kilmi.

25.11 Stereotüüpide teenindamine: Ida-identiteet pärast NSV Liidu lagunemist. "Sügisball" režissöör Veiko Õunpuu.

16.12 Liidust liitu: varased euroskeptikud Eesti animatsioonis. "Hotell E" režissöör Priit Pärn ning "Kapsapea" ja "Kapsapea 2 ehk Tagasi Euroopasse" režissöör Riho Unt.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: