Otseülekanne: Eesti Teatri Agentuuri teemapäev "teater | kestlikkus"

Eesti Teatri Agentuuri teemapäev
Eesti Teatri Agentuuri teemapäev "teater | kestlikkus" Autor/allikas: Eesti Teatri Agentuur

Esmaspäeval korraldab Eesti Teatri Agentuur koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga teemapäeva "teater | kestlikkus". Sündmus leiab aset EMTA peamaja kammersaalis kell 10–17, kogu teemapäeva saab otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Teemapäev "teater | kestlikkus" uurib eelkõige kaht laadi kestlikkust teatris: ökoloogiline kestlikkus ja vaimne kestlikkus. Ühelt poolt püütakse välja selgitada, kui loodushoidlik on Eesti teater praegu ning mis roll on teatriinimestel kliimamuutuste ärahoidmisel. Visandatakse võimalusi tulevikust, kus teater kulutab keskkonda võimalikult vähe. Teisalt kaardistavad teemapäeval kõnelejad, kuidas ka inimesi teatris võimalikult vähe kulutada. Õhus on küsimus, mil moel saavutada ja hoida vaimset heaolu nii teatri sees kui ka teatri kaudu.

Teemapäeval saavad sõna loovisikute nõustaja Monika Larini, lavastuskunstnik Kristiina Põllu, vabakutseline looja ja koolitaja Loore Aaslav-Kaasik, Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas, Vanemuise teatri personalijuht Kristiina Kangur, antropoloog Aet Annist, Tallinna Linnateatri direktor Mihkel Kübar, Ugala Teatri lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu, Kinoteatri liige Paul Piik, EMTA lavakunstikooli peakoordinaator Mart Koldits, TÜVKA etenduskunstide õppekava programmijuht Tiiu Tamm ning TLÜ BFMi koreograafia õppekava kuraator Oksana Tralla. Päeva juhib kuraator Annika Üprus.

Otseülekanne teemapäevalt algas 13. novembril kell 10.15. Küsimusi saab küsida ja arutelus osaleda Slido kaudu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: