Mütoloogiauurija Felice Vinci tuleb Eestisse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Felice Vinci

Vastuolulise teose “Homerose eeposte Läänemere päritolu” autor Felice Vinci viibib 26. juunil - 2. juulil Eestis, et külastada Saaremaad ja Kaali järve.

Vinci käsitluse järgi oli Trooja sõja kangelane Achilleus pärit Setumaalt, sõda ise toimus Soome aladel ning Odüsseus võis oma eksirännakutel sattuda ka Saaremaale.

Reedel, 27. juunil kell 16.00 esitleb Felice Vinci oma ajalookäsitlusi Saaremaal, Kuressaare Raegaleriis, Tallinna tn 2. Vestlusel osaleb ajakirjanik ja filmilavastaja Karl Kello, kelle hinnangul võis oluline osa Homerose eeposte tegevustikust toimuda just Saaremaal.

Vinci teooriate üle on ajaloolased ja arheoloogid aastaid vaielnud. Nüüd soovitab Itaalia tuntud filosoof, semiootik ja kultuurikriitik Umberto Eco oma teoses “Legendaarsete maade ja paikade ajalugu” (“Storia delle terre e dei luoghi leggendari”, 2013) antiikmaailma müütiliste paikade asukohatade määratlemisel - näiteks müütiline Thule saar - arvestada ka Vinci teooriatega. Vinci on veendunud, et põhjamaalased liikusid 1500 aastat eKr mööda Venemaa jõgesid lõunasse ja panid aluse Mükeene tsivilisatsioonile ning Kreeka kultuurile.

“Homerose eeposte Läänemere päritolu” on eesti keeles ilmunud 2008. aastal. Teos on tõlgitud pea kõigisse Euroopa keeltesse. See on esimene kord, kuid Vinci oma raamatut Eestis esitleb.

Toimetaja: Maria Helen Känd

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: