Terevisioon: 45 aastat tagasi ilmus biitlite "Abbey Road"

Foto: PA Wire/Scanpix

Terevisiooni ekstra valitud saatejuht Mihkel Kärmas kutsus täna hommikul stuudiosse Harry Kõrvitsa ja Heino Seljamaa, et meenutada üht ajaloolist albumit.

Mihkel Kärmas nentis, et 45 aastat tagasi ilmunud The Beatlesi "Abbey Road" mõjutas kogu maailma muusikat, sealhulgas eesti oma, rohkemgi, kui arvata võiks.

Saatekülalised Harry Kõrvits ja Heino Seljamaa tõrjusid saatejuhi määratluse endast kui Eesti juhtivatest biitliekspertidest, nimetades selleks ikkagi Ivo Linnat. "Meie oleme rohkem nostalgitsejad," märkis Kõrvits meenutades enda ja vendade Tiidu ja Toomase kujunemist noorte muusikutena.

Tuletati ka meelde, kuidas biitlite plaadid üldse omal ajal Eestisse jõudsid. Polnud ju Laseringi ega Spotifyd, kust ostad või kuulad, tõdes Kärmas. "Kust need plaadid üldse Eestisse jõudsid?"

"Plaadid saime ametlikult, sugulased välismaalt saatsid," meenutas Harry Kõrvits.

"Aga selline plaat maksis pool kuupalka," täiendas Heino Seljamaa. "Aga see on investeering, mida ma absoluutselt ei kahetse," lisas Kõrvits.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: