Selgusid Põlvepikuraamatu konkursi võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võitjad vasakult: Katre Eesmaa, Kadri Kiho, Helle Kirsi, Piret Bergmann, Regina Lukk-Toompere, Piret Mildeberg.
Võitjad vasakult: Katre Eesmaa, Kadri Kiho, Helle Kirsi, Piret Bergmann, Regina Lukk-Toompere, Piret Mildeberg. Autor/allikas: Pressimaterjalid

11. novembril kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja lasteraamatukonkursi "Põlvepikuraamat" võitjad. Viiendat korda toimuva konkursi korraldajateks on Kultuuriministeerium, kirjastus Päike ja Pilv ning Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Konkursi žürii koosseisus Asta Trummel, Jaanika Palm, Kätlin Kaldmaa, Piret Niinepuu-Kiik, Jaanus Kõuts ja Katrin Reinmaa otsustas välja anda kolm võrdset auhinda ja kolm eripreemiat.

Võidutööd:

Helle Kirsi ja Piret Bergmann käsikirja "Tähtsad täpid" eest

Kertu Sillaste käsikirja "Astrid ja Ott" eest

Piret Mildeberg käsikirja "Notsu ja nälg" eest

Eripreemiad:

Regina Lukk-Toompere käsikirja "Kasside salajane pagaritöökoda seina sees Tallinnas" illustratsioonide eest

Kadri Kiho ja Katre Eesmaa käsikirja "Kevadet otsimas" eest

Kristi Kangilaski käsikirja "Sa oled alati hoitud" illustratsioonide eest

Konkursi korraldaja Katrin Reinmaa rõõmustab, et konkursil osalevate käsikirjade arv oli ka sel aastal suur: „Tänavu laekus meile 77 käsikirja. Konkurss oli eriline selle poolest, et oli palju ühtlaselt tugevaid töid. Seepärast ei andnudki me välja esimest, teist ja kolmandat kohta, vaid hindasime võidutööd võrdseteks,“ kommenteerib Reinmaa.

Lisaks räägib ta konkursi oluliseusest. "Konkurss sai ellu kutsutud selleks, et värviliste ja läikivate tõlkeraamatute uputuse kõrval jõuaksid meie lasteni ka omamaised kvaliteetsed lasteraamatud. Pea kümme aastat tagasi, mil toimus esimene konkurss, oli neid leida veel väga vähe.“

Põlvepikuraamatu konkurss toimus sel aastal juba viiendat korda. Konkursi eesmärk on rikastada väikelastele mõeldud lugemisvara omamaiste kvaliteetsete pildiraamatutega. Võidutööd avaldab kirjastus Päike ja Pilv.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: