Kultuuriminister Okupatsioonide muuseumi nimemuutusest: nii nagu muutub aeg, peavad muutuma ka muuseumid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kultuuriminister Indrek Saar ütles täna riigikogu infotunnis Okupatsioonide muuseumi puudutavatele järelepärimistele vastates, et ükski valitud kogu ega ministeerium saa ette kirjutada, milline on ühe eramuuseumi nimi.

Küll aga kinnitas kultuuriminister, et on muuseumi uue kontseptsiooni ja plaanidega tutvunud ning on kindel selles, et oma näitusepinna mitmekordistamine ja muuhulgas Pagari tänava KGB keldrite kasutuselevõtt aitab muuseumi loo jutustamisele kaasa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nii nagu muutub aeg, peavad muutuma ka muuseumid," ütles minister ning tuletas ühtlasi meelde, et Okupatsioonide muuseumil on oma tegutsemisaja jooksul juba olnud mitu nime.

"Tuletan meelde, mida on öelnud Olga Kistler-Ritso tütar: "Minu ema soov oli muuta muuseum Eesti vabaduse kaitsjaks, mis tähendab, et sel peab olema ühiskondlik mõju". Vabamu eesmärk on tuletada inimestele meelde, et vabadus pole iseenesestmõistetav, vaid seda tuleb ka kaitsta. Kõik need, kes muretsevad selle pärast, et Okupatsioonide muuseumi nimemuutus toob endaga kaasa selle algsest eesmärgist hälbimise, võiksid püüda mõista ka selle muuseumi hingeks, asutajaks ja rahastajaks olnud inimese soovi," lisas Saar.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: