Heli Lääts: elutööpreemia on kuldne punkt minu elutööle ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing / ERR

Saates "Hommik Anuga" oli külas 53 aastat laulnud ning äsja elutööpreemia pälvinud Heli Lääts.

Heli Läätse jaoks oli üllatav, et sai elutööpreemia panuse eest popmuusikasse. "Olen ju tegelikult kõike teinud, laulnud klassikat ja ka lastelaule. Küllap nad on siis eesti rahva hulka läinud kõik populaarsuse tähe all."

"Ma olen laulnud just neid laule, mis on liigutanud mind ennast, nii minu südant kui hinge, sellepärast ei saa öelda, et mõni laul oleks teistest armsam, aga on muidugi laule, mida lauldes tunnen, et just see on nüüd minu laul," ütles Lääts. "Tallinn, mu Tallinn" on lauljanna sõnul laul, mis lendab justkui ise suust välja. "See on geniaalselt kirjutatud."

Lääts lõpetas suure lavaga kokkupuutumise 2006. aastal. "Tundsin, et eks ole lauldud ka juba. Liiga kauaks ei tohi ju ka jääda, sest laule, mida olen elu jooksul lindistanud ja laulnud, neid on kogunenud ikka päris palju."

Kontekstis, kus laulja pole enam kümme aastat laulnud ning saab 84-aastaseks, on tulnud elutööpreemiat kaua oodata. Lääts on aga preemia eest tänulik. "See on üks suur ilus kuldne punkt minu elutööle, aitäh."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: