Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis keeles ilmus Titus Liviuse "Linna asutamisest alates"

Titus Livius
Titus Livius Autor/allikas: Pressimaterjalid

Padova päritolu Rooma ajaloolase Titus Liviuse (64/59 eKr–17 pKr) kirjutatud "Linna asutamisest alates" on monumentaalne käsitlus Rooma linna ajaloost. Teose avaraamat kirjeldab Rooma ajaloo varaseimat, kuningate perioodi, liitudes käsitlusviisilt teose kui terviku ideega: kirjeldada Rooma tõusu ja langust.

Nii käsitletud sündmuste kestuse ja hulga poolest kui teksti pikkuselt on see mahukaim paganlikust antiikkirjandusest säilinud teos, hoolimata asjaolust, et kolm neljandikku 142 raamatust on hävinud või teadmata kadunud.

"Titus Liviuse esimeses raamatus antud värvikas ülevaade Rooma algusaegadest pole küll ajalugu selle sõna ranges tähenduses, vaid pigem roomlaste "rahvuslik" mütoloogia, mille teose autor arvukate eelkäijate uurimistööle tuginedes heroiseerivalt ühte võttis. See aga ei vähenda jutustuse tähtsust roomlaste vaatekoha edastajana ega meie ajaloopildi kujundajamisel, " iseloomustas teksti Mait Kõiv.

Raamatu on ladina keelest eesti keelde tõlkinud ja kommenteerinud Kristi Viiding, Mart Noorkõiv ja Tuuli Triin Truusalu ning toimetanud Kaspar Kolk.

Raamat ilmus TLÜ Kirjastuse Bibliotheca Antiqua sarjas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: