Kirjanike liidu uueks esimeheks valiti Tiit Aleksejev ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Harri Rospu
Kirjanike liit valis 22. aprillil toimunud üldkogul enda uueks esimeheks kirjanik Tiit Aleksejevi, kes sai 157 poolthäält. Tema vastaskandidaadiks olnud ulmekirjanik Siim Veskimees sai 25 häält.

Kirjanike maja musta laega saali oli kogunenud ligi 200 kirjanike liidu liiget, et teha kokkuvõte eelmise aasta tegevusest ning valida uus esimees, kuna senisel juhil Karl Martin Sinijärvel täitus kolmas ametiaeg, vahendas "Aktuaalne kaamera". Oma organisatsioonilt ootavad kirjandusinimesed eelkõige lahendusi mitmetele sotsiaalsetele ja juriidilistele probleemidele autoriõigustest haigekassa kaardini, mida ilma püsiva sissetulekuta isikul saada ei ole võimalik.

Kirjanike liidu liige Kerttu Rakke arvates on väga hästi püstitatud küsimus see, kuidas saab kirjanik olla sotsiaalselt kindlustatud, kui tal ei ole sissetulekut. "See on mitmel alal väga oluline teema ja võib-olla võetakse sellest kinni ning sünnib mõni seadus, millest on kasu laiemale ringkonnale, mitte ainult loomeinimestele."

Erinevad generatsioonid ootavad solidaarsust hüvede jagamisel. Leonhard Lapini arvates ei ole enam selline aeg, kus oli üks tähtkirjanik. "Praegu on palju omapäraseid kirjanikke - ei ole enam staaride aeg kirjanduses, mille tõttu on hea, kui jaguneb nii noortele kui ka vanadele, kes on vahel unarusse jäetud."

Korduvalt öeldi välja mõte,et kirjanike liit tuleb hoida vaba poliitilistest ja vaimsetest piirangutest või survest. Kirjanike liidu liige Mihkel Kaevats tõdes, et tema ootab liidust ennekõike seda, et kirjanikud oleksid kaitstud, saaksid vabalt mõelda ning et nad ei oleks kellegi poolt lükata ega tõmmata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: