X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu kunstimajas näeb liha, paati ja argipäevaseid illusioone

Tartu kunstimajas on avatud kolm uut näitust. Seekord saab näha Rein Kelpmani näitust "Argipäevased illusioonid", Huupi näitust "Pearoog" ja Edgar Tedresaare "Teekonda vabadusse"

Küsimustega, miks on mehel jänes püksis ja kuidas tappa siga, tegeleb Huupi näitus "Pearoog" . Väikses saalis avaneb lugu lihast ja koduperenaisest, kellel on lihalikud mured, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kunstnik Huupi sõnul sai see alguse lihatoidust ning sealt kasvas välja koduperenaise teema. "Liha just sellepärast, et kust see liha tuleb, kuidas seda kasvatatakse, kuidas seda tapetakse. Minu arvates võib seda isegi võtta kui minu novelli, ilma tekstita novelli."

Huupi lihalike murede kõrval püüab monumentaalgaleriis Edgar Tedresaar leida teekonda vabadusse. Tema lugu jutustab teekonnal poisist, kes pageb läbi kõrbe ja üle mere rohelisele aasale. Kunstnik ütleb, et näitus on tema enda mõttelisest teekonnast läbi sõja ja kodutuks jäämise temaatika, aga ka vaimsetest rännakutest. "Igasugune teekond, igasugune ränne punktist A punkti B. Kas see on sinu peas, kas see on sinu vaimsel tasandil, kas sa arened sisemiselt või sa muudad oma positsiooni füüsiliselt. Keset näitusesaali on paat, millega mõtteline teekond ette võtta."

Kunstniku sõnul on võimalik paadiga sõida nii-öelda vaimselt. "See paat liigubki inimvaimuenergia toel."

Kunstimaja suures saalis katsetab kunstnik Rein Kelpmann maalimamaterjalidega näitusel "Argipäevased illusioonid" Nagu ka pealkiri, tähistab näitus püüdu astuda argielust välja. Näitused jäävad Tartu Kunstimajas avatuks mai lõpuni.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: