Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Toila seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega

Kümne aasta eest kümmekonna muusikalise huviga noore ja juhendaja entusiasmist välja kasvanud Toila valla seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega. Aastatega on kooli muusikaring kasvanud sõpruskonnaks, kus nii mõnigi mõtleb lauljaks või tantsijaks hakkamisele.

Seltsingu "Muusikal" tegevus sai alguse tosinkonna õpilase muusikahuvist Anu Pungase käe all. Juubelietendusel lööb kaasa ligi 70 inimest - koos õpilastega tulevad lavale vilistlased, õpetajad, lapsevanemad ja teised muusikalihuvilised, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Selle seltskonna jaoks teeb asja keeruliseks see, et me oleme igast ilmakaarest laiali ja peame kokku käima siit-sealt ja mõni inimene on sõitnud tõepoolest ka Tallinnast kaheks tunniks proovi. Teisest küljest jälle on inimeste energia, nende tahe, nende rõõmus tuju ja siis ei ole see asi väga raske," rääkis Anu Pungas.

"Meie koolis on kõik juba ammu muusika ja tantsuga kokku puutunud, siis vaevalt see nüüd väga-väga raske oli," arvas ka Toila gümnaasiumi õpilane Elisabet Purga.

Laulu- ja tantsurõõm viib mõtted tuleviku peale.

"Mul vahepeal on küll sellised mõtted olnud, aga, jah, võiks küll hakata lauljaks või tantsijaks," ütles õpilane Anett Marie Astok.

Õpetaja sõnul veel täispika muusikali tegemise peale mõeldud ei ole.

"Me nii kaugele mõelnud ei ole, et võiksime täispikkuses ühte või teist muusikali mängida, aga ei oska kunagi öelda, võib-olla tulevad head mõtted, võib-olla on piisavalt tegijaid ja kui neid kõiki on, siis läheb tegemiseks," rääkis Pungas.

Toila rahva muusikalietendusi saab näha Tammikus, Mäetagusel ja Kohtla-Nõmmel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: