BFM-is jõuavad vaatajate ette parimad tudengitööd ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Balti filmi- ja meediakool ehk BFM näitab sel nädalal tänavuste tudengitööde paremikku. Õppejõudude sõnul on Eesti ainukesel filmikoolil aadellik privileeg tegelda puhta kunstiga.

BFM-i uute talentide taset näitab see, et mitmed neist on saanud auhindu juba kooli ajal. Nii oli näiteks Nora Säraku magistritöö "Valguseks, Valguseni. Valgusena" üks eelmise aasta paremaid ka kogu aasta filmisaagi lõikes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme siin öelnud, et meil on aadellik privileeg tegelda puhta kunstiga. Meil ei ole tööstuse survet taga, et kindlasti peaks mingid telekanalid väga huvitatud olema, inimestel on olnud vabadus end väljendada ja nad on seda vabadust väga hästi kasutanud," lausus BFM-i dokumentaalfilmi dotsent Riho Västrik.

Režiitudeng Tormi Toropi "Teemantsuud" auhinnati Nikoni Euroopa filmifestivali tudengifilmide hulgas esikohaga. Toropile oli see alles esimese aasta töö ja tunnustus ka õppejõududele. "Koolitöös ta pigem annab jõudu ja indu juurde. Kogu valikuga, mis on mindud, on õige tee ja tuleb edasi kütta täiega," kommenteeris Torop.

BFM-i filmirežii külalisprofessor Peeter Simm tõdes, et praegused BFM-i bakalaureuse tudengid on võimelised kollektiivset lugu kirjutama ja stsenaariumit kasutama. "Nad kasutavad stsenaristi abi ja see on tunda," lausus Simm.

BFM-i taset näitavad ka tänavu linale jõudnud täispikad filmid nagu "Päevad, mis ajasid segadusse" ja "Polaarpoiss". Need on meeskonnatööd, mille autorid on kõik oma ettevalmistsue saanud BFM-is. "Võib õppida silla konstruktsiooni või loo ülesehitust, aga ei ole võimalik õpetada seda komplekti, et kõik see asi ilusasti loodusesse sobib, inimeste hinge läheb. Valiku teeb elu ise, meie põhimõte on, et tudengid teeksid palju praktilisi töid," ütles Simm.

BFM-i aasta paremaid filme saavad kõik tasuta vaadata Nova maja kinosaalis reedeni, siis valib žürii välja neist parimad.

NORA SÄRAK "Valguseks.Valguseni.Valgusena"

TORMI TOROP "Diamondjaw"

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: