Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anu Vahtra uurib ruumi

"Fakt ruumis. Näituste järel" Autor/allikas: Anu Vahtra

Anu Vahtra uus isiknäitus tegeleb kohaspetsiifika ja ruumi olemusele orienteeritud küsimustega.

Hobusepea ja Draakoni galeriis avatav "Fakt ruumis. Näituste järel" on mõtteliseks jätkuks Vahtra varasematele, näituseruumiga tegelevatele teostele. Vahtra installatsioonid toetuvad sageli fotograafiale, lähtuvad ümbritsevast ruumisituatsioonist ning haaravad ruumi endasse, muutes selle nii teose sisuks kui vormiks. Vahtrat huvitab võimalus ruumi aktiveerida lihtsa ning otsese žesti kaudu. Ta töötab reeglina juba olemasolevate komponentidega, tihti on tööprotsessi alguspunktiks antud ruumi arhitektuuriline eripära, ajalooline või kontekstuaalne aspekt.

Anu Vahtra on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, Bergeni Kunsti- ja Disainiakadeemias ning Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis. Vahtra on esinenud isiknäitustega Hollandis, Saksamaal ja Ungaris, osalenud mitmetel rahvusvahelistel grupinäitustel ning väljadeülestes koostööprojektides.

Anu Vahtra on Lugemiku kirjastuse ja raamatupoe üks asutajatest ning Köler Prize 2015 grand prix laureaat. Anu Vahtrat esindab Chimera-Project galerii (Budapest, Ungari).

Näitus jääb avatuks 25. juunini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: