Kultuuriportaali 7 juhist Kumu ÖÖ'ks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prince Rama
Prince Rama Autor/allikas: Facebook

18. juuni õhtul toimub viieaastase pausi järel taas muusikafestival Kumu ÖÖ, mis toob kunstimuuseumi ümber ja sisse suure hulga tähelepanuväärseid artiste. Kava on väga tihe ning kultuuriportaal andis enda poolt seitse soovitust, kuidas õhtut veeta.

Kell 19:30 Tõnu Naissoo Trio (Auditoorium)

Ma arvan, et seda muusikast pungil õhtut oleks mõistlik just jazziga alustada. Tõnu Naissoo kui helilooja ning jazzpianisti nimi ei tohiks kellelegi võõras olla. Kumu ÖÖ'l astub ta üles trioga - tõsi, see ei ole enam sama koosseis, mis 1970. aastal, mil Melodiya andis välja samanimelise vinüüli (mis 2014. aastal uuesti kuulajateni jõudis), kuid väärt kogemus on see kindlasti. Mõnus end vaikselt meeleollu sisse viia.

Kell 20:00 Ouu (Sisehoov)

Rahulik kulgemine lõpeb aga õige pea, sest vaikselt jazz-kontserdilt tuleks ehk pisut varem lahkuda, kuna sisehoovis astub lavale Ouu. Esimese albumiga "Sammalhabe" näitasid nad end kui suured Vaiko Epliku fännid, tehes läbi udu paistvat moodsat estraadirokki. Nüüd on aga olukord muutunud. Ouu kõlab enda teisel stuudioalbumil "Mango Fetch" nagu suur Ameerika staadionirokk, keda võib külma kõhuga kõrvutada Tame Impalaga. Kuuleb ilmselt uue plaadi materjali, ehk saab seda sealt osta ka. Tõesti on väärt materjal!

Kell 21:00 Mart Avi (5. korruse kaasaegse kunsti galerii)

Mart Avi on nagu meeletu poppstaar, kes teeb kusagil nurgas vaikselt enda muusikat. Teda teavad kriitikud ning melomaanid, kuid suure hulga inimeste jaoks on tema nimi täiesti tundmatu. Võtke kaasa vanaema, tädi, nõbu ja veel mõni seitsmenda järgu sugulane ja tooge nad sinna. Mart Avi on hullumeelne tegelane, kelle kontserdid on eriliselt ekstsentrilised, seega pettuda ei tohiks keegi. Enne võite muidugi ka tema viimast plaati "Humanista" kuulata ja laulud pähe õppida. Ha-ha!

Kell 21:45 Röövel Ööbik (Sisehoov)

Kas see juba mitte ei ütle kõik, et Röövel Ööbik on uuesti laval? Viimati kuulsime-nägime neid hullu panemas "Olukorrast riigis" sünnipäevaüritusel ning nüüd uuesti. Tõnu Pedaru lubas, et isegi kui nad teevad vanu lugusid, siis on see suhteliselt kosmose soustis. Otsige siis enda skafandrid välja ja pange selga, sest ega sellest üks rahumeelne sõit ei tule. Ja minge ikka kindlasti kohale, sest kes teab, millal uuesti näeb. Äkki ei näegi?

Kell 22:00 Eric Copeland (Aatrium)

Kui peaks juhtuma mingi eriti müstiline olukord, et Röövel Ööbiku kosmos väsitab ära, siis jookske aatriumisse. Noh, niiviisi naljaga pooleks, sest ega seal teil kindlasti parem ei hakka. Eric Copeland tuleb enda heliekskavaatoriga ja sõidab teist üle. Märg plekk jääb järgi ning ongi kõik. Ta muusika on intensiivne, kohati häiriv ning talumatu ja seda tuleb mõistlikult doseerida. Suhtuge sellesse kontserti eelarvamusega. Soovitan ja hoiatan korraga!

 

Kell 23:00 A.R. Kane (Sisehoov)

A.R. Kane on tõepoolest need unenäopopi leiutajad, kelle hittide hulka kuuluvad "Pump Up the Volume" ja "Baby Milk Snatcher". Aastaid ei teinud nad midagi, kuid nüüd on nad tagasi ning tulevad enda unise hõllandusega ka siinset publikut võluma. See on justkui vahepealne puhkus enne õhtut lõpetavat mõllu, seega nautige seda. Pigemat usutlust A.R. Kane'iga saab lugeda Valner Valme intervjuust.

Kell 23:30 Prince Rama (Aatrium)

Viimane soovitus on taas täielik hullus. Kaks tüdrukut-naist-tulnukat, kes on laval liibuvates kostüümides, näod värvitud, ning teevad kreisipoppi. 2012. aastal nähtud Schillingu laiv ei lähe siiani meelest - nad möllasid rahva vahel, kargasid ringi ning üritasid ka publikut transsi viia. Nüüd on aga neil Eestiga eriline seos - nende viimane plaat "Xtreme Now" on inspireeritud suvest, mille nad veetsid 2012. aastal Vormsil. Täiesti ebanormaalne plaat, ebanormaalne muusika. Ja ma arvan, et ka ebanormaalne kontsert. Aga see on ju ainult tore!

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: