Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ede Raadiku värske isiknäituse aluseks on tähed ja numbrid

Ede Raadik
Ede Raadik Autor/allikas: Pressimaterjalid

29. juunil avatakse Hobusepea galeriis Ede Raadiku isiknäitus "kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA...“.

Ede Raadik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna, omandanud 2013. aastal bakalaureuse- ja 2015. aastal magistrikraadi. Ta on osalenud Tallinna XVI Graafikatriennaali "Kirjaoskus – kirjaoskamatus” näitustel Rundum artist-run space'is ja Kumu kunstimuuseumis, Rundumi Fotokunstimessil "Näitamiseks / Müümiseks“ ja Eesti Fotokunstimessil. Ede Raadiku eelmine isiknäitus "Mina ja minu kujuteldavad sõbrad” toimus Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis käeoleva aasta kevadel.

Ede Raadiku loomingut iseloomustab intellektuaalne, rõhutatult kuiv ja samas poeetiline lähenemine teemale. Ta töötab seeriatena ja tema tööd kujutavad tihtipeale skeeme ja tabelid, milles esitatakse statistikat süsteemide kohta, kus alati eksisteerib tundmatu, viidates nii absurdusele ja võimalusele esitatut umbusaldada. Ede Raadik topeltkehastub oma loomingus kord kalkuleerivaks statistikuks, kord subjektiivseks kogejaks.

Avatava näituse juhatab kunstnik sisse argisituatsioonist pärit kõnekeelse tsitaadiga ning jätkab omapoolse napisõnaliste kokkuvõttega: "...alati on kollektiivides tublimad ja mitte nii tublid inimesed, kindlasti ei peaks keegi joonduma halvemuse järgi vaid vastupidi eeldaksin, et SINA hoiad lippu kõrgel ja teised püüdlevad selle poole, SINA olen meil parim töötaja hetkel. Tubli!”

Näitusel on väljavõtted aasta jooksul valminud kahest mahukast seeriast “kas siis cv keskuses on kuulutusi ka VÄ?*“ ja “PUDELID [KAST TÜHI – KARP TÄIS / ALUS TÜHI – ALUS TÄIS]“, mille algelementideks on vastavalt numbrid ja tähed.

Näitus jääb avatuks 18. juulini 2016.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: